Venkovní parapety

Parapety chrání fasádu před zatékáním a esteticky 
dotváří dojem z celého domu. 

Vyberte si ty pravé

Venkovní parapety

Než začnete parapety vybírat, rozmyslete si, zda se budou montovat před dokončením omítky nebo až po jejím dokončení. Je to důležité pro výběr bočních krytek, které zabrání zatékání vody do fasády. Krytky jsou v barvě parapetu.

Vnější parapety se od sebe liší použitým materiálem, způsobem zpracování a tloušťkou použitého materiálu.


Druhy venkovních parapetů:

Hliníkové tažené parapety

Tyto parapety jsou nejkvalitnější, které u nás najdete. Velmi dobře odolávají nepřízním počasí, UV záření a mechanickému poškození. 

Vyrábí se metodou vysokotlaké extruze v tloušťkách 1,2 mm až 2,8 mm podle délky parapetu. Poté se 2x eloxují pro jejich delší životnost. Na takto vyrobený a upravený parapet se nanese speciální lak, který parapetu dodá punc dokonalosti.


Hliníkové ohýbané parapety

Tyto parapety české výroby se vyrábí z ohýbaného hliníkového plechu ve třech tloušťkách (1,4 mm, 1 mm, 0,8 mm). Dokážeme zajistit i tloušťku 1,2 mm. Povrch je ošetřen polyesterovým vícevrstvým lakem pro delší životnost.

Oproti taženým parapetům jsou cenově dostupnější. V tloušťce 1,4 mm jsou kvalitou i cenou téměř srovnatelné s taženými parapety.


Pozinkované parapety

Pozinkované parapety se vyrábí z velmi kvalitního ocelového pozinkovaného plechu. Povrch parapetu je ošetřen polyesterovým povlakem pro delší životnost.

Pozinkované parapety o síle 0,75 mm jsou nejlevnější variantou venkovních parapetů. Nejčastěji se montují na panelové domy, činžovní domy a bytovky.

Nedoporučujeme je při nízko posazených oknech do ulice, kdy může snadněji dojít k jejich mechanickému poškození.


Poly-mramorové parapety

Poly-mramorovými parapety dodáte svým oknům a celkovému vzhledu domu na vznešenosti. Poly-mramor je velmi pevný a odolný vůči mechanickému poškození, povětrnostním podmínkám a teplotním výkyvům. Pro venkovní použití se do parapetu vyfrézuje okapová drážka.

Poly-mramorový konglomerát je z 95% tvořen z přírodního mramoru a z 5% polyesterovou živicí, kterou lze docílit více barevných variant a odstínů. 

Poly-mramor se využívá také na vnější obklady.
Udržuje se přípravky s neutrálním PH, např.  přírodními vosky, akrylovými vosky a jinými vhodnými produkty k dosažení lesku.


Zajímá vás, kolik za parapet na míru zaplatíte?

Zadejte rozměry, barvu, příslušenství a počet kusů do konfigurátoru parapetů.

Konfigurátor parapetů

rychlost dodání možnost osobního odběru
Ověřený zákazník
1 týden v minulosti
skvělá komunikace, ochota, rychlost, doporučuji
Ověřený zákazník
2 týdny, 6 dní v minulosti
Rychlost
Ověřený zákazník
3 týdny v minulosti
Dobrá cena ucházející do dodání
Ověřený zákazník
3 týdny, 2 dny v minulosti